Deň vo vinohradoch V. ročník

Piaty ročník Dňa vo vinohradoch sa bude konať v sobotu 7. septembra možno počas neho navštíviť množstvo malokarpatských viníc od Rače až po Suchú nad Parnou.

Organizátori z Malokarpatskej vínnej cesty sľubujú, že návštevníci nielen ochutnajú hrozno a víno z neho vyrobené, ale spoznajú aj vinárov, ktorým vinica prirástla k srdcu tak, že sa stala ich druhým domovom. Pešo, na bicykloch a autami sa možno vybrať napríklad do vinohradov Füchsle, Fofy, Nové Hory, Gelnar, Škridlák, Hundspalek, Fertále, Obrperky, či novo vysadených vinohradov Iveta a Zoya.

Možno si pozrieť napríklad genofond Frankovky modrej, priamo vo vinici prešovať tohtoročnú úrodu či nahliadnuť do jelenej farmy. Hostia sa môžu ocitnúť v stredomorskej záhrade s vôňou levandule, či sa z kopcov pozrieť na mestá Pezinok a Modru. Ak zvládnete 99 schodov, rozprestrie sa pre vami nádherný výhľad z rozhľadne v Šenkviciach. V Pezinku čaká na záujemov jazda kočiarom po vinohradníckom chodníku.  Správny piknik je však aj o grilovaní a voňavých špekáčikoch, vinohradníckom guláši a pagáčikoch. Okrem toho pripravili vinári ďalšie domáce špeciality – cícerová poléfku, husaciu nátierku alebo dolanské pečené.

Vstupné je 12 EUR a majiteľa vstupenky oprávňuje počas sobotného popoludnia ochutnávať vína a hrozno, súčasťou vstupenky je 6 eurový bonus na nákup vína a hrozna.Den vo vinohradoch

Comments

Pridaj komentár